2020-12-30

Mieganti rožė: kaip prižiūrėti ir ką dar žinoti?Stabilizuotos gėlės, kitaip dar vadinamos miegančių gėlių vardu – pastaruoju metu pasaulyje itin populiari ir net sensacija tapusi prekė. Savo išskirtine išvaizda, žiedo spalva ir nekintančia forma ši gėlė sužavi vis daugiau žmonių. Itin populiarios tampa miegančios rožės dėžutėje – tai puiki dovana artimiesiems ir išskirtinė interjero detalė kiekvieno namuose. Jei jūs planuojate įsigyti tokią namų dekoro detalę arba svarstote ja nustebinti artimuosius, verta susipažinti su šios neįprastos gėlės parengimo procesu, priežiūra ir įsigijimo subtilybėmis.

 

Ilgaamžės gėlės

 

Daugelis iš mūsų mėgsta stebinti savo artimuosius gėlėmis ar jų puokštėmis. Tai itin puiki dovana, žavinti kvapniais ir puikiai atrodančiais gėlių žiedais. Vis dėlto, šis džiaugsmas tęsiasi neilgai – vos po keleto savaičių gėlės nuvysta ir tampa nebe tokios patrauklios kaip anksčiau.

 

Puikia alternatyva, leisiančia tviskančiais žiedais džiaugtis ilgiau, tampa stabilizuotos gėlės. Šios gėlės, dar kitaip vadinamos miegančiomis, išpopuliarėjo visai neseniai ir savo išskirtinumu, ilgaamžiškumu ir viliojančia išvaizda žavi vis daugiau žmonių. 

 

Miegančios gėlės pasižymi ne tik ilgaamžiškumu, tačiau ir nuostabiais žiedais bei įdomiais floristinio dizaino sprendimais. Gėlės yra itin švelnios tekstūros, jos nesudžiūsta, o tinkamai prižiūrint, spalva ilgai išlieka ryški – tokia dekoracija puikiai papuoš jūsų artimiausių namų arba ofiso interjerą, teiks tokį patį džiaugsmą, kaip ir natūralūs, šviežiai skinti žiedai. 

 

Stabilizuotos gėlės – tai gyvos, natūraliai užaugintos gėlės, kurios dėl tam tikro cheminio apdorojimo žydi ilgiau, nors savo išvaizda, žiedo forma ir spalva išlieka visiškai nepakitusios. Toks nepriekaištingas ir prašmatnus žiedas gali džiuginti net iki 3 metų.

 

Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nemėgsta nuolat rūpintis gėlėmis, neturi daug laiko nuolatinei augalų priežiūrai, daug keliauja ar retai būna namuose, tačiau nori žavėtis šviežiais, lyg ką tik nuskintais žiedais.

 

Miegančios rožės dėžutėje

 

Viena populiariausių stabilizuotų gėlių rūšių, žinoma, yra rožė. Juk ši gėlė – nemirštanti klasika, o intriguojantis jos pateikimas ir procesas, leidžiantis išlikti puikios išvaizdos itin ilgai, vilioja net pačius įnoringiausius gėlių mylėtojus.  Miegančios rožės dėžutėje ar stikliniame gaubte žavi sodrios spalvos žiedu, nepriekaištinga forma ir išskirtine išvaizda. Tai kone dažniausias pasirinkimas, norint kurti subtilų namų interjerą ar sužavėti artimuosius išskirtine dovana. 

 

Gajus ir itin dažnai pasitaikantis mitas, susijęs su šiomis gėlėmis – jų laikymas. Daugelis teigia, jog geriausias pasirinkimas yra miegančios rožės dėžutėje – neva jos privalo slėptis po kokiu nors, stikliniu ar kitos medžiagos gaubtu ir jokiu būdu negali būti atidaromos. Tai – netiesa. Drąsiai nuimkite stiklinį gaubtą ir mėgaukitės gėle taip, kaip jums patinka.

 

Kita vertus, stiklinis dangtis ar gaubtas gali tapti puikiu interjero akcentu, padedančiu dar labiau atskleisti jūsų pasirinktos gėlės grožį. Dekoratyviniuose induose prie gėlės žiedo galite priderinti kitų detalių: smulkių akmenėlių, kriauklių ar  samanų: taip žiedo žavesys nebus nustelbtas, o gėlė taps stilinga interjero detale.

 

Sudėtingas gamybos procesas

 

Įprastai augalų grožis išlieka keletą dienų ar savaitę, tačiau ypatingas augalo konservavimo procesas leidžia žiedais džiaugtis žymiai ilgiau. Gėlės ilgaamžiškumas pasiekiamas specialia ir itin kruopščia apdorojimo technologija. Šį procesą sudaro keli pagrindiniai etapai:


 •  Rožės užauginamos natūralioje ir joms tinkamoje aplinkoje.

 

 • Gražiausios formos ir spalvos žiedai nuskinami.

 

 • Šviežiai nuskintos rožės pamerkiamos į specialų, tinkamo kiekio natūralios kilmės mišinį, kuris pasižymi stabilizavimo/konservavimo funkcija.

 

 • Konservavimo skystis – glicerinas, nedarydamas įtakos gėlės išvaizdai, pakeičia rožėse esantį vandenį ir sultis, tam, kad jos taptų ilgaamžės.

 

Šis procesas užtrunka apie 1 mėnesį. Tiek laiko prireikia, kad stabilizuotos gėlės įsisavintų reikiamas skysčio savybes ir būtų paruoštos kurti įvairias gėlių kompozicijas.

 

Svarbu paminėti, jog procesas – visiškai ekologiškas ir saugus aplinkai. Gėlių stabilizavimui naudojamos pačios moderniausios technologijos, o taip apdoroti žiedai nėra toksiški nei žmogui, nei gyvūnams ar gamtai. Procese naudojamos cheminės medžiagos atitinka visus reikalingus Europos standartus ir yra visiškai saugios.

 

Jeigu šių gėlių gamyba norite užsiimti savarankiškai, reikėtų aiškiai įvertinti savo galimybes, pasirūpinti tinkamomis temperatūros, oro ir šviesos sąlygomis – tam, kad ganėtinai sunkus gamybinis procesas būtų naudingas ir žavėtų norimu rezultatu. 

 

Vis dėlto, toks procesas reikalauja nemažai laiko, žinių ir priemonių, todėl dažnu atveju geriausias ir saugiausias būdas – tiesiog įsigyti stabilizuotų gėlių, kurios būtų jau paruoštos ir tinkamos mėgautis namuose.

 

Miegančių rožių priežiūra

 

Stabilizuotos gėlės nuo skintų ar naminių gėlių skiriasi tuo, kad nereikalauja išskirtinės priežiūros. Dėl specialiosios gamybos technologijos žiedai išlieka nepriekaištingos formos visą gyvavimo laiką,  todėl jų nereikia:

 

 • laistytivanduo gali neigiamai paveikti žiedo būklę ar spalvą;
 • skabytistabilizuota rožė ar kita gėlė nebeauga, todėl nudžiūvusių ar naujai priaugusių lapelių priežiūra neaktuali;
 • persodintinepatartina perkelti gėlės iš originalios pakuotės ar indo;

 • tręštinenaudokite jokių papildomų medžiagų ar cheminių priemonių.

 

Ši paprasta ir daug dėmesio nereikalaujanti stabilizuotos gėlės priežiūra yra itin patogus variantas tiems, kurie neturi laiko ir pomėgio prižiūrėti gyvas gėles, tačiau žavisi šviežiais ir puikiai atrodančiais žiedais. 

 

Be to, miegančios rožės dėžutėje, stiklinėje ar po gaubtu gali būti puikia ir ilgaamže interjero detale, kuri nekenkia vaikams ar gyvūnams, neskleidžia blogo kvapo ir yra saugi laikyti namuose.

 

Tinkamos laikymo sąlygos

 

Mūsų floristai teigia, kad stabilizuotos gėlės gali džiuginti itin ilgai, tačiau svarbus dėmesys jų laikymo sąlygoms. Jei siekiate, kad stabilizuoti žiedai ilgai puoštų jūsų namus, verta žinoti šiuos paprastus patarimus:

 

 • Laikykite stabilizuotą gėlę toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Ilgą laiką  saulės atokaitoje laikomos gėlės gali išblukti, prarasti sodrią žiedo spalvą ir greičiau nudžiūti. Tiesioginiai saulės spinduliai gali ne tik prisidėti prie spalvos praradimo, bet ir neigiamai paveikti žiedo tekstūrą ir panaikinti švelnumą. Taip gėlė praras dalį savo grožio.

 

 • Pasirūpinkite tinkama temperatūra. Temperatūros parinkimas yra itin svarbus faktorius, norint ilgai išlaikyti augalo grožį ir puikią būklę. Miegančias gėles patariama laikyti ne žemesnėje nei 5 °C ir ne aukštesnėje nei  30 °C temperatūroje. Idealiausia temperatūra laikoma 18–22 °C, tačiau visuomet atsižvelkite į situaciją ir bendrus aplinkos veiksnius. 

 

 • Stebėkite drėgmės lygį.  Per didelis drėgmės lygis namuose gali pakenkti gėlei, todėl jis turėtų neviršyti 60 % normos. Jei drėgmės lygis didesnis, stenkitės reguliariai vėdinti patalpas grynu oru ar ventiliatoriumi. Taip pat galite perkelti gėlę į kitą namų erdvę.

 

 • Laikykite gėles uždaroje patalpoje. Miegančios rožės išliks ilgiau, jeigu bus laikomos uždaroje patalpoje, kur palaikoma tinkama temperatūra, reikiamas šviesos ir drėgmės lygis. Tinkamiausios laikymo vietos – svetainė, miegamasis, biuras. Kad ir kaip norėtumėte įstabų žiedą parodyti visiems, jokiu būdu nelaikykite stabilizuotos gėlės lauke! Šaltas oras, vėjas ar didelė kaitra neigiamai paveiks pačią gėlę ir jos ilgaamžiškumą.

 

 • Nepamirškite nuvalyti dulkių. Miegančios rožės dėžutėje ar kitos stabilizuotos gėlės yra lengvai prižiūrimas dekoro elementas, tačiau nepamirškite palaikyti elementarios tvarkos. Retkarčiais nuo žiedo reikėtų pašalinti susikaupusiais dulkes ir nešvarumus, kad ilgiau išlaikytume nepriekaištingą gėlės vaizdą. Dulkes ar nešvarumus pašalinti galite švelnia šluoste ar nestipria plaukų džiovintuvo srovele.

 

 • Stenkitės nelankstyti, nelaužyti gėlės. Mieganti gėlė išliks nepakitusi, jeigu vengsite sąlyčio su rankomis, žirklėmis, peiliu. Dėl šios priežasties prižiūrėkite gėlę ir venkite kontakto su mažais vaikais ar gyvūnais. Taip pat nebandykite patys gėlės puošti, dekoruoti ar karpyti.

 

Vadovaujantis šiomis laikymo sąlygomis, stabilizuotos gėlės išvaizda ir žiedo spalva liks nepakitusi ir šis dekoras Jūsų ir artimųjų namus džiugins ne vienerius metus!

 

Prabangi ir ilgaamžė dovana

 

Miegančios rožės – išskirtinė dovana, tinkama pačioms įvairiausioms progoms. Elegantišką, išraiškingą ir stilingą dovaną galite dovanoti vestuvių, jubiliejaus, meilės dienos ar kita Jums svarbia proga, nes šios gėlės žydi ištisus metus. Supakuotos ir paruoštos pagal jūsų norus ir pageidavimus, šios stabilizuotos gėlės gali būti siunčiamos ar pristatomos per kurjerių tarnybą. Tai patogi ir aktuali paslauga, ypač atsižvelgiant į pandeminį laikotarpį. Be to, lengvai ir paprastai norimas gėles galite  išsirinkti čia: pasauliogeles.lt. 

 

Praktiškumas, ilgaamžiškumas ir grožis – būtent šios savybės skatina atsigręžti į vis labiau populiarėjantį stabilizuotų gėlių išskirtinumą. Padovanodami tokią gėlę draugams ar pasilepindami patys, būsite tikri, kad nuostabia augalo išvaizda gėrėsitės ilgai.

 

Miegančios rožės dėžutėje yra populiari prekė, tačiau ne menkiau mėgstamos ir kitos gėlės gaubtose, kibirėliuose ar kituose jūsų išsirinktuose induose. Išsirinkite tinkamiausią ir gražiausią jums ar jūsų mylimiesiems. Norėdami ypatingai nustebinti pačius brangiausius, galite iškart dovanoti net keletą stabilizuotų gėlių žiedų – įspūdis bus neišdildomas!

 

Kiekvienas artimasis bus sužavėtas tokia prabangia ir nuostabiai atrodančia dovana, o ja džiaugtis galės daugiau nei vienerius metus! Įteikite šias rožes mylimiesiems ir taip išreikškite rūpestį, šilumą ir begalinį artumą. 

 

Susipažinkite su miegančiomis rožėmis ar kitais floristikos šedevrais iš arčiau. Pasauliogeles.lt išsiskiria siūlomų gėlių įvairove, tad čia lengvai ir greitai rasite maloniausią ir gražiausią dovaną. Gėlių puokštės, gėlių dėžutės ir skinti žiedai gali tapti puikia idėja mylimam žmogui nudžiuginti.

Rekomenduojame:

Norite pirmieji sužinoti apie akcijas ir naujienas? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį