2019-04-19

Velykų stalo puošimas gėlėmis


Gėlė – ne tik bundančios gamtos simbolis, bet ir svarbios pavasario šventės – Velykų – puošmena. Įvairios skintos gėlės, gėlių puokštės, gėlių kompozicijos ar vazoniniai augalai padeda kurti šventės nuotaiką ir pozityvią, šviesią atmosferą. Tačiau ieškant gėlių, kaip Velykų puošybos elemento, susiduriama su nemažai klausimų, todėl pateikiame 4 pagrindines rekomendacijas, svarstantiems apie Velykų stalo puošimą gėlėmis.

Vienas iš pirmųjų klausimų, kylančių besiruošiantiems šventei – ar reikėtų Velykų stalą puošti gėlėmis? Žinoma, to daryti niekas neprivers, tačiau išsamesnio atsakymo vertėtų ieškoti mūsų kultūroje. Kadangi pavasaris – tai pradžios, atgimimo, gamtos džiaugsmo šventė, tai natūralu, kad ir žmonės šiuo metu tarsi nubunda po žiemos, gilaus miego ir dažniausiai nori tai pažymėti ypatingai, t. y. ne tik sėdėti prie Velykų vaišių stalo, bet ir pajausti ore tvyrantį pvasarį, atgimimo šventę. Tam puikiai tinka Velykų stalo puošimas gėlėmis.

Ir čia susiduriama su antru klausimu – o kokias gėles, kokią gėlių rūšį pasirinkti Velykoms? Be abejo, tas, kurios mieliausios Jūsų širdžiai. Pastebima, kad ilgus metus su Velykų švente buvo siejamos pavasarinės gėlės, tokios kaip tulpės, narcizai, jacintai, pakalnutės ar žydrės, tačiau nereikėtų bijoti būti originaliems, kūrybingiems ir rinktis tai, kas Jums kelia šventinę nuotaiką ir geras emocijas. Šiandien Velykų stalo dekoravimas gėlėmis labai platus – nuo pavienių skintų gėlių iki vazoninių gėlių kompozicijų.

Sprendimas pasirinkti pavienes (skintas) gėlės, gėlių puokštes, gėlių kompozicijas ar vazoninius augalus priklauso tik nuo Jūsų individualių norų, poreikių ir pageidavimų.

Dar vienas iš klausimų, kylančių kuriant šventinį dekorą – ar spalva turi reikšmę Velykų stalo puošimui gėlėmis? Tikriausiai pastebėjote, kad tiek prekybininkai, tiek dekoro meistrai Velykas tapatina su dvejomis pagrindinėmis spalvomis – geltona ir žalia – bei jų atspalviais. Taip yra todėl, kad šios spalvos turi savo reikšmę, jos simbolizuoja saulę, šviesą, šilumą, jaukumą. Kartu tai ir svarbiausio Velykų simbolio – viščiuko, išsiritančio iš kiaušinio ir simbolizuojančio atgimimą, naują gyvybę – spalva. Todėl tai ir yra vienas populiariausių pasirinkimų.

Be to, geltona spalva ir jos atspalviai (pavyzdžiui, auksinė) siejami su prabanga, šią spalvą nesunku įtraukti, priderinti prie bendro interjero, todėl nors šiais laikais jau pasirenkamos ir kitos spalvos, bet geltona ir žalia išlieka aukščiausiose Velykų stalo puošimas gėlėmis pozicijose.

Kalbant apie Velykoms tinkamas spalvas, dar vienas populiarus pasirinkimas – natūralios, žemės spalvos, nes jos dvelkia paprastumu, atneša pavasarinio prabudimo džiugesį ir yra tikra atgaiva akims.

Galiausiai, neretai klausiama – o kokios Velykinio gėlių dekoro tendencijos šiais metais? Tikriausiai esminis atsakymas – kuo daugiau gėlių, simbolizuojančių linksmybes, gėrį ir didžiąją pavasario šventę. Velykos asocijuojasi su gamtos pabudimu, augalų išsiskleidimu bei žydėjimu, todėl ir į namus reikėtų įsileisti kuo daugiau gamtos. Dekoro specialistai rekomenduoja ant stalo pamerkti mėgstamų skintų gėlių, gėlių puokščių, gėlių kompozicijų ar vazoninių augalų, kurie skleistų šviesą ir gėrį, į kuriuos Jums būtų malonu žiūrėti, kurie kurtų šventinę nuotaiką.

Smalsuoliai neretai susimąsto, bet ne visada paklausia – kodėl Velykų stalas puošiamas gėlėmis? Tai mūsų senolių palikimas. Nuo senų laikų ant Velykų stalo būdavo padedama gėlių ir žalumos, kurie nulemdavo gerą derlių, spartų augimą, greitesnį žolės sužaliavimą ir vešlumą. Velykų stalui tikdavo ir smulkialapiai bruknienojai, švelnių šarkakojų šakelės, išsprogusio beržo vytelės ir kt. augalai. Šiandieninėms Velykų šventėms pasirinkimas žymiai didesnis –  skintos gėlės, gėlių puokštės, gėlių kompozicijos ar vazoniniai augalai. Tad tereikia išsirinkti mylimiausius augalus ir didžiuotis tradicijas puoselėjančiu, džiuginančiu Velykų stalo papuošimu.

Neturėdami laiko, tačiau norintys išskirtinio Velykų dekoro, gali rinktis profesionalių gėlininkų paslaugas, kurie pateiks Jums idėjų, kaip Velykų stalą puošti gėlėmis, ką rinktis, kaip komponuoti. Tačiau turite ir dar vieną variantą – Velykų stalą gėlėmis dekoruoti, jas komponuoti savarankiškai, pasitelkę savo vaizduotę ir kūrybiškumą.

 

Įraše naudojamos nuotraukos yra UAB „Pasaulio gėlės LT“ nuosavybė, kopijuoti be „Pasaulio gėlės“ administracijos leidimo – draudžiama.

Norite pirmieji sužinoti apie akcijas ir naujienas? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį