2021-03-18

Tulpių sezonas: ar visiems užteks lietuviško derliaus?


Dar prieš metus tulpių ūkiai Lietuvoje ramiai planavo savo derlių ir nė neįsivaizdavo, kad situaciją rinkoje taip stipriai pakeis karantinas. Ūkininkai nerimavo, ar prieš pavasario šventes pavyks parduoti visą užaugintą derlių, ar sprendimus  ras gėlių parduotuvės, kurių fizinės prekybos vietos jau kuris laikas yra uždarytos. Tiesa, po metų nežinomybės, patirtų nuostolių bei atradimų, jau galima pasidalinti pastebėjimais. Taigi, kaip sekėsi Lietuvos tulpių augintojams bei mums?

 


Lietuviškas derlius: ar įgyvendinti planai?

 


Lietuvos ūkininkai savo derlių numato metus į priekį ir, nepaisant sudėtingo meto, šiandien kartais pasigirsta klausimas, ar visiems užteks lietuviškos pasiūlos. Kodėl taip įvyko? Besiverčiantys gėlių prekyba susidūrė ne tik su didesniais transportavimo kaštais, bet ir nežinomybe, tad ėmėsi atsargumo priemonių, neskubėjo užsakyti itin didelių kiekių. Mūsų šalyje besiverčiančių tulpių auginimu didžiausias pranašumas – daug trumpesnis transportavimo laikas. Žinoma, šis privalumu tampa tik tuomet, kai kartu užtikrinama ir aukščiausia produkto kokybė.

 

Tiesa, daug įtakos ūkių sėkmei turėjo ir auginama tulpių rūšis. Nenuostabu, juk mes, jausdami itin didelę atsakomybę pristatyti išskirtines puokštes, taip pat dairėmės tik į tvirtas, ilgai išsilaikančias tulpių rūšis. Pavyzdžiui, didžiųjų šalies ūkininkų vertinami sodrūs, geltoni „Strong gold“ veislės žiedai. Šie žmonių mėgstami dėl ilgai džiuginančio grožio – gėlė iki pat gyvavimo pabaigos per daug neišsiskleidžia. Tai tik vienas iš variantų, tad džiaugiamės, jog kokybišką derlių garantavusiems partneriams pavyko realizuoti pavasario planą.

 


„Pasaulio gėlės” palaiko Lietuvos verslą ir ekonomikąSvarbu ne tik pasidžiaugti kitų gebėjimu įveikti sunkaus meto keliamus iššūkius, bet ir prisidėti prie realios pagalbos verslui. Viso karantino metu stiprinome užsakymų internetu sistemą, o greitas pristatymas visoje Lietuvoje augo. Kokių veiksmų imtasi mūsų įmonėje?

 

Šįmet „Pasaulio gėlės” komanda vieningai nusprendė pirmenybę teikti būtent Lietuvoje užaugintai produkcijai. Tikime, kad solidarizuojantis nuo bankroto apsaugomi ne tik šalies gėlių ūkiai, bet ir prisidedama prie visos šalies ekonomikos skatinimo. Žinoma, buvo išlaikyti visi aukščiausios kokybės užtikrinimo kriterijai bei kruopščiai atsirinkti, mūsų nuomone, geriausi tulpių augintojai.

 


Nepakanka lietuviško derliaus, arba iš kur atkeliauja tulpių žiedai

 


Kaip jau minėjome, palaikome atsakingus šalies gėlių augintojus, kurie, nė neabejojame, realizuos savo derlių be rūpesčių. Tačiau tiesa ta, jog lietuviškos produkcijos, taip pat ir kokybiškai užaugintų tulpių, mums paprasčiausiai nepakaktų. Didelę asortimento įvairovę bei kiekį pirkėjams užtikriname tik toliau bendradarbiaudami su kolegomis iš Olandijos, kur įsikūrę vieni didžiausių gėlių ūkių pasaulyje. Visgi smagu, kad užsisakiusieji internetu ne tik patenkina savo mėgstamo asortimento lūkesčius, bet kartu su mumis palaiko šalies ekonomiką.

 

Kad ir kaip bebūtų, pasaulis juda pirmyn, o tradiciniai, ryškūs tulpių žiedai, kaip ir kiekvieną pavasarį, šiais metais taip pat buvo tarp perkamiausių. Vietoje nerimo, ar lietuviško derliaus pakaks visiems, geriau pasidžiaugti vis šylančiu oru,  nedideliais sugrįžimo žingsniais – susisiekite su mumis ir nustebinkite mylimuosius bet kuriame Lietuvos kampelyje!

Rekomenduojame:

Norite pirmieji sužinoti apie akcijas ir naujienas? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį