2019-04-26

TOP5 augalai ofise

Botanikai augalus įvardija kaip gyvus organizmus, kurie gali būti ir grožio, ir naudos šaltinis. Ir išties, gerai pagalvojus, augalas gali būti ne tik matomas, bet ir jaučiamas, t. y. vieni augalai skirti grožėjimuisi, o kiti atlieka svarbią funkciją patalpose – valo orą nuo kenksmingų medžiagų, gerina fizinę bei psichinę žmogaus sveikatą ir netgi gali padėti sukurti namų jaukumą.

Įprasta manyti, kad patinkančius augalus privalu nusipirkti ir dažnai atgrąso mintis, kad juos reikės profesionaliai prižiūrėti, jog neprarastų savo grožio ar pagrindinių funkcijų. Nudžiugsite, nes šiuo metu jau yra siūloma sparčiai populiarėjanti gėlių nuomos paslauga, t. y. galite ne tik ilgam laikui išsinuomoti patinkantį augalą, bet kartu gauti ir jo priežiūros paslaugą. Kad būtų lengviau apsispręsti, toliau pateikiami rekomenduojami TOP 5 augalai biure.


1. Sansaverija. Tai virš 70 skirtingų rūšių turintis augalas, kilęs iš Afrikos tropikų ir dėl savo išvaizdos (smailūs, žaliai baltos spalvos lapai, kylantys į viršų) Lietuvoje spėjęs pelnyti nemažai originalių pavadinimų – „uošvės liežuvis“, „lydekos uodega“ ar „gyvatės gėlė“.

Į „TOP 5 augalai biure“ sąrašą ši gėlė įtraukta ne šiaip sau. Tai didingumu dvelkiantis ir darbams įkvepiantis augalas, kurip pavadinimas siejamas su Italijos kunigaikščiu Raimondo di Sangro, kilusiu iš San Severo miestelio. Tad jei net kunigaikščio aplinką supo ši gėle, gal verta ją turėti ir Jums?

Sansaverijos priežiūra nėra labai sudėtinga, svarbiausia parinkti tinkamą kompostą, kokybišką indą ir leisti augalui pasimėgauti pavėsiu. Jei patiems nedrąsu, gėlių nuomos paslauga – puiki išeitis norintiems ilgai auginti ir džiaugtis sansaverija biure ar namuose. Augindami sansaveriją ofise galėsite grožėtis žaliais, margais, tvirtais jos lapais.

2. Zamiokulkas (Pinigų medis). Vien šio augalo pavadinimas – pinigų medis – kalba už save. Tikima, jog jo pagrindinė funkcija – pritraukti materialinę gerovę ir turtus. Tačiau jis vertinamas ir dėl kitų savo savybių: valo patalpų orą ir gerina jo kokybę, pagerina protinę veiklą, leidžia pasijausti labiau atsipalaidavusiems, geriau išsimiegoti. Zamiokulkas nėra lepus augalas, todėl patenka į „TOP 5 augalai ofise“ sąrašą. Svarbiausia šio augalo neperlieti, taip pat rekomenduojama vengti purkšti lapus.


3. Chlorofitas. Tai labai vertingas augalas. Iš pažiūros jis neatrodo didingas – kuokštais augančios lapų skrotelės, leidžiančios palaipas ant kurių auga maži balti žiedai. Tačiau šio augalo privalumai atsiskleidžia įsigilinus į jo paskirtį – jis valo patalpų orą, sugeria ir nukenksmina įvairias medžiagas (formaldehidą, anglies monoksidą, benzolą, azoto oksidą  chloretileną) bei sunkiuosius metalus, drėkina orą, sugeria triukšmą ir netgi skleidžia itin pozityvią energiją. Ar jums to reikia? Tuomet ilgai nesvarstę išbandykite gėlių nuomą, kurią teikia kvalifikuoti specialistai, žinantys, jog chlorofito priežiūrai labiausiai reikia šviesos, šilumos ir vandens.

4. Spatifilis. Ši gėlė – originalių žiedų savininkė, kuri ir gražiai atrodo, ir yra naudinga, nes saugo patalpas nuo ore susikaupusių teršalų bei sukuria teigiamą energetinį lauką. Prižiūrint spatifilį, svarbiausia atitikti vieną kriterijų – leisti jam maudytis vandens dulksnoje, bet saugoti nuo jos žiedus ir neleisti, kad ant lapų užsiliktų dideli lašai, nes nuo jų atsiranda dėmės. Jei tai atrodo per sudėtinga,  gėlių nuomos paslauga – geriausias sprendimas Jums.

5. Epipreniumas (Skindapas). Tai gėlė, atpažįstama iš trumpakočių lapų, kurie yra  tamsiai žali su pilku atspalviu ir išmarginti sidabrinėmis dėmėmis. Šis augalas ne veltui patenka į „TOP 5 augalai ofise“ sąrašą – jis ne tik oro teršalų priešas, bet ir atgaiva akims bei dvasinei būsenai.

Augalų nuoma – puikus pasirinkimas norintiems sutaupyti pinigų bei laiko ir kartu mėgautis gražiu, naudą teikiančiu augalu. Gėlėms tereikia mylinčių rankų, kurios jas nuolat prižiūrėtų (laistytų, karpytų, genėtų, tręštų) ir šiek tiek dėmesio, kurio gali suteikti gėlių nuomos paslaugą teikiantys gėlininkai. Profesionalūs gėlių žinovai visuomet atsižvelgia į individualius poreikius, pasirūpina Jūsų nuomojamais augalais, o prireikus – netgi gali augalais papildomai išdekoruoti vidaus arba lauko zonas (priklausomai nuo sezono ir oro sąlygų).

Domina augalų nuoma? Susisiekite: info@pasauliogeles.lt

Įraše naudojamos nuotraukos yra UAB „Pasaulio gėlės LT“ nuosavybė, kopijuoti be „Pasaulio gėlės“ administracijos leidimo – draudžiama.

Rekomenduojame:

Norite pirmieji sužinoti apie akcijas ir naujienas? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį