2019-05-14

Orchidėja „Vanda“ auginimas

Karališka mėlyna, aksominė violetinė, burgundiška raudona, ryški geltona su rudomis dėmėmis – tai užburiančio grožio orchidėjos „Vanda“ žiedai. Ir tai ne vienintelės šios gėlės ypatybės ir išskirtinumai. Ji turi orines šaknis, džiugina tarpusavyje susiglaudusių žiedų kekėmis ir it vėduoklė išsiskleidusiais sodriai žaliais lapais.

„Vanda“ yra didinga gėlė, kuri tinkamai prižiūrima gali pasipuošti žiedais net kelis kartus per metus, o jos žydėjimo periodas trunka keletą mėnesių. Mūsų floristai dalijasi patarimais, ką reiktų žinoti, kad „Vanda“ jaustųsi mylima ir kuo ilgiau džiugintų savo nuostabiais žiedais.

Kokios sąlygos tinkamos orchidėjai „Vanda“? Šiai gėlei reikalingas šiltas klimatas (+20 – 24°C) ir šviesa. Floristai ramina ir sako, kad nereikėtų baimintis dėl saulės stygiaus žiemos sezono metu – tuomet orchidėja išgyvena ramybės periodą ir nekrauna žiedų. Bet vos tik pradeda busti gamta, atsiranda daugiau saulės, šviesos, savo gražiuosius žiedus pradeda skleisti ir orchidėja „Vanda“. Tiesa, reikėtų atminti, kad yra kelios sąlygos, kurių būtina laikytis, norint, kad orchidėja kuo ilgiau džiugintų: saugoti ją nuo skersvėjų, užtikrinti optimalų patalpų vėdinimą, nelaikyti jos šalia šildymo įrenginių, nes tai skatina gėlės šaknų džiūvimą ir netgi gali ją visiškai pražudyti.

Kaip prižiūrėti orchidėją „Vanda“? Viena iš esminių sąlygų – laikyti ją rytinėje ar pietinėje pusėje, kurioje yra daugiau šviesos. Šviesa itin teigiamai veikia šią gėlę, suteikdama jai sodresnę spalvą ir lemdama bendrą augalo tvirtumą.

Patartina šią gėlę drėkinti tuomet, kai pro skaidrų (geriausia – stiklinį) vazoną matomos išsausėjusios jos šaknys. Optimaliausia – vieną kartą per savaitę šaknis palaikyti įmerktas kambario temperatūros vandenyje, arba, jei Jūsų orchidėja kabo atviromis šaknimis, jas galima kas antrą dieną papurkšti vandeniu. Svarbiausia žinoti, kad šiai gėlei pavojingas vandens perteklius, todėl floristai rekomenduoja nepersistengti.

Kaip ir daugumai augalų, šiai orchidėjai reikalingos papildomos maistinės medžiagos. Tinkamiausias laikas ją tręšti – šiltasis sezonas. Būtina laikytis instrukcijų, nurodytų ant orchidėjoms skirtų trąšų pakuotės. Iš tiesų, gėlei nepakenks, jeigu ji bus patręšta ir kartą per mėnesį ar du.

Ką dar aktualu žinoti apie orchidėją „Vanda“ ir jos priežiūrą? Nors visi grožisi šių gėlių žiedais, tačiau jų pagrindas – lapai. Orchidėjos „Vanda“ stiebas gali būti arba miniatiūrinis (užaugantis vos kelis centimetrus), arba ilgas (siekiantis daugiau nei metrą).  

Tiesa, auginant orchidėją, tikslinga žinoti, kad netinkamai jas prižiūrint, jos gali susirgti. Pagrindinė šios gėlės liga – ant lapų užsiveisiantys vabaliukai, kuriuos geriausia šalinti su šluoste, sudrėkinta denatūruotu spiritu. Apskritai, šiai gėlei tinkamiausias gydymas natūraliomis priemonėmis. O jei tai nepadeda, geriausia kreiptis pagalbos į profesionalius floristus. 

Orchidėja „Vanda“ – didinga, gracinga ir ryški gėlė, džiuginanti savo gražiais žiedais ir verta kiekvieno meilės!


Orchidėją „Vanda“ galite įsigyti „Pasaulio gėlės“ skyriuje Jurbarko g. 5, Kaune.

Rekomenduojame:

Norite pirmieji sužinoti apie akcijas ir naujienas? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį