2021-07-08

Kaip išlaikyti skintas gėles ilgiau nei savaitę?Svarstote, kaip išlaikyti skintas gėles ilgiau, o gal kaip atgaivinti rožes? Kartais patys to nė nežinodami parenkame mėgstamai puokštei netinkamą vietą ar atliekame veiksmus, skatinančius greitesnį jos pirminės išvaizdos praradimą. „Pasaulio gėlės“ floristės primena, jog teisinga priežiūra gali padėti išlaikyti gėles net iki kelių savaičių! Pasirodo, gėlių gyvavimą lemia keli etapai – kelionė iki namų ir priežiūra į juos atvykus. Toliau – paprasti žingsniai, kurie padės išlaikyti mėgstamas puokštes maksimaliai ilgai!

Saugi gėlių kelionė namo

Ar kada susimąstėte, kad jūsų gėlių puokštės gyvavimo laikas priklauso ne tik nuo lepinimo namuose, bet ir to, kaip ją atsigabenate? Dažnam atrodo, kad vos dešimt minučių iki namų nieko nelems, tačiau ekstremalios temperatūros sąlygos ar neapgalvotas sąlytis su paviršiais gali pakeisti net tvirčiausių žiedų išvaizdą.

Mūsų komanda parengė trumpą 5 žingsnių gidą, kuris padės užtikrinti, kad gražiausios skintos gėlės namus pasieks tokios, kokias įsigijote:

 1. Išlaikykite apsauginę pakuotę: tam, kad sąlytis su aplinka būtų kuo mažesnis, neskubėkite iškart išimti puokščių iš specialaus apsauginio popieriaus. Jis veikia kaip skydas: žiedų taip nepasiekia krituliai, tiesioginiai saulės spinduliai, nėra kontakto su automobilio sėdynėmis.
 2. Užtikrinkite tinkamą temperatūrą: gėlių būklę stipriai veikia temperatūra, didelis karštis ar šaltis. Idealu, jei automobilyje palaikysite vėsesnę atmosferą. Tiesa, nereikia persistengti, mat dideli svyravimai taip pat nėra gerai.
 3. Apgalvokite vietą automobilyje iš anksto: neretai gėles perkame paskubomis, pakeliui į šventę, skubėdami po darbo namo. Apgalvokite dar prieš užsukdami į gėlių saloną, ar automobilyje puokštei bus pakankamai vietos. 
 4. Venkite papildomų stotelių: jei esate suplanavę apsipirkimą keliose stotelėse, rekomenduojame puokštę pasiimti pačią paskutinę. Taip augalams bus mažiau streso – paliktas automobilis greitai įšyla, nėra ventiliuojamas.
 5. Nebijokite paprašyti papildomos paslaugos: mūsų komanda stengiasi pasidomėti, kaip ir kiek laiko truks gėlių kelionė namo, tačiau visuomet pravartu paminėti neįprastas sąlygas: ilgą kelionę, ilgą laiko tarpą iki gėlių įteikimo. Taip personalas gali pasirūpinti vandens maišeliais, patarti, kaip laikyti specifinę augalo rūšį namuose.
Vis dėl to, „Pasaulio gėlės“ internetinėje svetainėje patikusią puokštę sau ar mylimam žmogui galite užsakyti su pristatymo į namus paslauga. Kai kuriais atvejais mūsų kurjerio pristatymas net prailgina įvairių puokščių gyvavimo laiką. Kaip?

Kada pristatymą geriau patikėti kurjeriui?

Profesionalus, beje, pas mus nemokamas gėlių pristatymas į namus neretai yra geresnis sprendimas. Pripažinkime, juk gyvendami tokiu įtemptu ritmu, svarbioms progoms ruošiamės vos kelias dienas prieš ypatingą minėjimą, o gėlių atsiimti skubame kone paskutinę minutę. Tinkamai nepasiruošus, yra bent kelios svarios priežastys patikėti užduotį profesionalams:

 • užtikrinamas specialus transportas;
 • visuomet palaikomas tinkamas, tolygus temperatūros lygis;
 • transportavimo vieta bei talpos specialiai pritaikytos puokštėms;
 • kokybė nepriklauso nuo kelionės trukmės.
Žinoma, be viso to, galite būti garantuoti, kad Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar bet kuriame kitame Lietuvos krašte pristatomos gyvos namų puošmenos jus arba staigmenos gavėją pasieks laiku.

Gėlių priežiūra namuose: net 9 veiksmingi žingsniai

Mylimą puokštę jau turite namuose? Jei norite gėlėmis pasidžiaugti ilgesnį laiką, patariame pritaikyti „Pasaulio gėlės“ florisčių žemiau pateikiamus patarimus. Taigi, kokie 9 efektyvūs žingsniai padės gėlių glėbį išlaikyti ilgiau nei savaitę?

1. Tinkamos vazos parinkimas

Kartais nė nesusimąstę dairomės ne gautai puokštei tinkamiausios, bet gražiausios vazos. Natūralu, stilinga vaza prideda žavesio. Vis dėlto, kartais reikia pirmenybę teikti ne dailiausiai, o tinkamiausiai talpai. Pavyzdžiui, jei mūsų kataloge išsirinkote „ilgakojes“ rožes, paieškokite šioms talpesnės, aukštesnės vazos. Tai svarbu dėl:

 • patogios atramos koteliams;
 • pakankamo kiekio vandens atsargų.
Augalo aukštį bei vandens kiekį atitinkanti talpa užtikrins, kad koteliais nesvirs ir lengvai sieks vandenį. Venkite itin siaurų vazų, mat jos sukelia trintį, kurios augalai nemėgsta.

2. Reguliarus vazos plovimas

Svarbu ne tik parinkti tinkamą indo tipą, bet ir reguliariai jį valyti. Kai keičiate vandenį, tiesiog kempinėle išvalykite vazos vidų. Daugelis praleidžia šį žingsnį, o be reikalo – per laiką ant sienelių kaupiasi įvairiausi nešvarumai, dulkės, prikimba lapeliai. Jei sukate galvą, kaip išlaikyti skintas gėles ilgiau, reguliariai plaukite indą gėlėms. Išplaudami vazą užkirsite kelią rūgimui ir augalas maitinsis švariu, šviežiu vandeniu.

3. Aprūpinimas tinkamu kiekiu vandens

Svarbu, kad vandens būtų nei per daug, nei per mažai. Pavyzdžiui, jei „Pasaulio gėlės“ kataloge išsirinkote vasariška nuotaika alsuojančią kvapnių lauko žiedų puokštę, pripildykite vazą ne iki pusės, kaip įprasta gavus glėbį rožių, bet vos per sprindį. Lauko gėlių kompozicijose daugiau smulkių šakelių, lapelių, tad svarbu, kad šie nemirktų vandenyje ir nesukeltų rūgimo.

4. Geriausios vietos apgalvojimas

Žinoma, norisi puokštę laikyti geriausiai matomoje namų vietoje. Tačiau juk kiekviename kambaryje galima rasti kampelį, kur gėlėms bus „patogiau“. Kur šias laikyti, kad jos kuo ilgiau išsilaikytų? Idealu, jei gėlių žiedai:

 • nėra apšviesti tiesioginių saulės spindulių;
 • yra pastatomi vėsesniame pasirinkto kambario kampelyje;
 • nėra veikiami skersvėjo.
Ieškote būdų, kaip ilgiau išlaikyti nuskintas tulpes pilnai neišsiskleidusias? Galima sakyti, tai 3 pagrindinės tinkamos vietos parinkimo sąlygos, būtinos ilgesniam ir šių gėlių žydėjimui.

5. Temperatūros sąlygų palaikymas

Stenkitės patalpose palaikyti gėlėms tinkamą oro temperatūrą, tai reiškia – geriau keliais laipsniais vėsiau nei per šilta. Jei jaučiate, kad per didelius langus saulė įkaitino patalpą, jog net patiems sunku tverti, laikinai išneškite puokštę. Pastatykite ją vonios kambaryje, garaže, jei yra vietos, galima laikinai arba per naktį palikti vazą šaldytuve.

6. Sumanus kotelių trumpinimas

Kone kiekvienas žino, kad reikia reguliariai trumpinti kotelius. Vis dėlto, svarbu ne tik stiebų galiukų kirpimo procesas, bet ir tai, kaip jis atliekamas. „Pasaulio gėlės“ floristės dalinasi keliais svarbiausiais patarimais:

 • kirpkite tik aštriomis žirklėmis, kad nesutraiškytumėte stiebo;
 • kirpkite ne tiesia linija, o įstrižai – taip suformuojamas didesnis plotas, per kurį įsiurbiamas vanduo;
 • trumpinkite stiebus po nedaug, bet kasdien.
Tai vienas būdų, kaip išlaikyti rožes ilgiau, atgaivinti gvazdikus ir tulpes ar apsaugoti lauko gėles nuo vytimo. Tokia paprasta, bet efektyvi priežiūra kaskart įkvepia augalams gyvybės!

7. Palepinimas gaivinančiomis procedūromis

Kaip mums, taip ir augalams patinka atgaivinančios procedūros. Mūsų asortimente išsirinkote išskirtinę gvazdikų puokštę? Kartą per dvi ar tris dienas palepinkite ją maitinančiais ritualais:

 • panardinkite gėles (išskyrus žiedus) šaltoje vonioje bent pusvalandžiui;
 • įmeskite į vazą kelis ledukus;
 • pakeitę vandenį, įpilkite specialaus, gėlėms skirto „maisto“ (tai specialūs milteliai, skirti gėlių gyvavimo prailginimui).
Gaivinančios vandens procedūros ypač aktualios šiltuoju metų laiku – kaitriomis pavasario, vasaros dienomis. Gėlių maistas puikiai tiks visais metų laikais.

8. Abejotinų receptų vengimas

Kalbant apie ritualus, nevertėtų persistengti ieškant negirdėtų receptų. Interneto platybėse galima rasti ne vieną abejotino veiksmingumo priemonę, keisčiausius metodus. Vis dėlto, nerekomenduojame leistis į kraštutinumus ir pildyti vazas actu, cukrumi ir kitokiais mišiniais. Jei smalsu išbandyti atrastą būdą, parašykite mums, floristės suteiks profesionalų patarimą.

9. Žalingų kontaktų vengimas 

Galiausiai, svarbu ir tai, kas supa gėles. Ne paslaptis, jog šioms nepatinka glostymas, dažni prisilietimai. Be prisilietimų, dar reikėtų vengti:

 • kontakto su vaisiais;
 • sąlyčio su dūmais bei garais;
 • kontakto su kitais augalais.
Visai nesvarbu, mūsų internetiniame kataloge išsirinkote tvirtas saulėgrąžas ar išraiškingas hortenzijas, laikykite gėles toliau nuo kitų augalų ir vaisių. Vaisiai sparčiai noksta, o nokimo metu išskiria etileno dujas, kurios skatina spartesnį žiedų skleidimąsi. Rekomenduojame šalia gyvos kompozicijos nerūkyti, vazos nestatyti maisto ruošos zonoje.

Dabar, kai jau žinote mūsų patarimus, kaip išlaikyti skintas gėles net iki dviejų savaičių, laikas pasidovanoti sau mylimiausių gėlių puokštę! Plačiame mūsų asortimente rasite tiek tradicines, į močiutės sodą nukeliančias, tiek egzotiškas rūšis, kurios suteiks interjerui išskirtinį akcentą. 

Išsirinkite puokštę sau ar mylimam žmogui be jokios progos tiesiog internetu – pristatyme į namus be papildomo mokesčio!

Turite klausimų? Susisiekite su mumis ir būtinai pasidalinsime rūpimais atsakymais. 

Norite pirmieji sužinoti apie akcijas ir naujienas? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį