2019-05-29

Gėlės tėčiui

Jei išgirstumėte klausimą „kokias gėles renkatės dovanoti vyrui?“, ar greitai rastumėte atsakymą? O jei dar paklaustume apie gėlių spalvą, ar žinotumėte, kokią reikšmę simbolizuoja skirtingos gėlių spalvos? Tokie ir panašaus pobūdžio klausimai apie gėlių dovanojimą vyrui dažniausiai aplanko prieš kokias nors šventes ar artėjančias išskirtines progas. Viena arčiausių šiuo metu – Tėvo diena. Ir profesionalūs floristai patikina, kad yra daugybė variantų, iš kurių galite rinktis – gvazdikai, amariliai, raudonos rožės, alstromerijos, eringiumas. Visos išvardytos gėlės puikiai tinka dovanoti vyrui.

Tiesa, kiek plačiau reikėtų pakalbėti apie gėlių spalvas... Prieš kelis šimtus metų pagrindinė dovanojamų gėlių spalva buvo raudona ir balta. Tokių spalvų gėlės buvo dovanojamos tiek moterims, tiek vyrams. Balta buvo laikoma universaliausia, tinkančia visomis progomis, o raudona reiškė aistrą ir geismą arba stiprybę ir tvirtumą. Ilgainiui gėlių kalba keitėsi ir šiuo metu jos turi šiek tiek kitokias reikšmes. Ypač įdomi reikšmė suteikiama populiarėjančioms nestandartinėms gėlių spalvoms – purpurinei, simbolizuojančiai didybę, ištikimybę, draugystę; violetinei, reiškiančiai turtus; žaliai – ramybės ir taikos spalvai; ar mėlynai – energijos ir paslaptingumo simboliui. Bet kokios tamsesnės gėlių spalvos yra tinkamiausias variantas dovanojant gėles vyrams.

O kokią gėlių rūšį geriausia dovanoti vyrams?


Gvazdikai – populiariausia vyrams dovanojama gėlė. Vis tik svarbu atkreipti dėmesį į jų spalvą, nes nuo jos priklauso gėlės reikšmė: raudoni gvazdikai simbolizuoja susižavėjimą, o balti – tyrus jausmus ir meilę. Šios gėlės žavi puošniais žiedais ir maloniu kvapu. Be to, skintos jos itin ilgai išsilaiko – daugiau nei dvi savaites – ir nereikalauja sudėtingos priežiūros.

Raudonos rožės – prabanga ir karališkumu dvelkiančios gėlės. Šios gėlės dažniausiai pasirenkamos dovanoti savo mylimiesiems, širdies draugams, nes reiškia gražius ir šiltus jausmus, stiprią meilę ir aistrą. Tačiau būna, kad raudonos rožės vyrams dovanojamos norint parodyti pagarbą. Vis dar vyrauja nuomonė, kad rožės – universaliausios gėlės, tinkančios tiek vyrams, tiek moterims.

Norint, kad šios gėlės kuo ilgiau nenuvystų, reikėtų laikytis kelių patarimų – prieš pamerkiant į vandenį, įstrižai nupjauti rožių kotelius, nuskabyti apačioje augančius lapelius (kad neturėtų sąlyčio su vandeniu), reguliariai keisti vandenį ar panaudoti gėlėms skirtų trąšų.

Amariliai – šias gėles tinka dovanoti vyrams, nes jos simbolizuoja aukštą savivertę, tvirtumą, stiprybę ir išdidumą. Vyrai vertina šias savybes, todėl juos pradžiuginti galima tai simbolizuojančia gėle.

Ryškiai raudona, sodriai vyšninė amarilių spalva neabejotinai atkreips dėmesį.

Alstromerijossubtilios, bet žavios gėlės, nereikalaujančios išskirtinės priežiūros. Paprastai alstromerijos laikomos turto, pripažinimo ir sėkmės simboliu, tačiau jos gali simbolizuoti ir tyrą draugysę, ištikimybę. Tad bet kokios spalvos (raudonos, violetinės, baltos ir kt.) alstromerija galima dovanoti įvairiausiomis progomis. Vyrui dovanotos alstromerijos prilygs subtiliam komplimentui.

Eringiumas – kvapnus ir egzotiškas augalas, auginamas Azijoje ir Pietų Amerikoje bei priskiriamas salierinių šeimos, lapiniams, prieskoniniams augalams. Jis išsiskiria ne tik aštriu kvapu ir prieskoninėmis savybėmis, bet ir savo originalia išvaizda – mėlynais ar violetiniais žiedais, primenančiais įmantrią gėlę.

Nereikia abejoti, jog dažniausias kiekvienos progos akcentas yra gėlė, todėl verta gerai apgalvoti, ką rinktis dovanoti savo artimajam, kokią nežodinę žinutę jam norima perduoti, kokias gėles jis mėgsta ir pan. Vyrams dovanojamų gėlių TOP‘uose jau gana ilgai išlieka gvazdikai, raudonos rožės, amariliai, alstromerijos, eringiumas ir įvairios jų spalvos.

Taigi mažos ar didelės, vienspalvės ar margos, ištaikingos ar subtilios – visos gėlės pakelia nuotaiką, praskaidrina gyvenimą pozityvesnėmis spalvomis ir emocijomis. Dovanokite gėles savo artimiems, brangiems žmonėms. O viena sparčiausiai artėjančių progų tai padaryti – Tėvo diena.


Įraše naudojama nuotrauka yra UAB „Pasaulio gėlės LT“ nuosavybė, kopijuoti be „Pasaulio gėlės“ administracijos leidimo – draudžiama.

 

Norite pirmieji sužinoti apie akcijas ir naujienas? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį